2020 LSU HS Classic
Jan 11, 2020

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License         1/11/2020 - 4:23 PM
                 2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020                  
                     Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                     
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
===================================================================               
 SECTIONS AGAINST TIME                                                            
FH Composite: C 55.93  2000        Christie Fairley, George County                
        MEET: M 54.89  2006        Brandi Cross, Stampede TC (TX)                 
    Name                    Year School                  Finals  H#               
===================================================================               
Finals                                                                            
  1 Cha'iel Johnson              Flytaf III               57.56   1               
  2 Halyn Senegal                Houston, Sam             57.61   1               
  3 Jahnile Registre             Florida Elite            57.68   1               
  4 Jermecia Brown               Flytaf                   58.50   2               
  5 Makeriah Harris              Plaquemine               58.71   4               
  6 Simone Pierre                King, M.L.               58.85   3               
  7 Kasia Cooper                 Showtime Exp             59.15   2               
  8 Jada Williams                Ruston                   59.40   4               
  9 Nyah Snyder                  Sprint Athle             59.43   2               
 10 Kameron Scille               Fast Lane Tr             59.50   1               
 11 Shani Simon                  Sapphire TC              59.79   3               
 12 Nyla Blackmon                Southwind Tr             59.81   7               
 13 Aaliyah Allen                Carver, G.W.             59.92   7               
 14 Camielle Milledge Robers     Sapphire TC              59.92   2               
 15 Trinity Benson               Salmen                 1:00.20   5               
 16 Jaellene Burgess             Showtime Exp           1:01.01   1               
 17 Holly Cassels                Behind The Athlete     1:01.04   5               
 18 Cynteria James               Down South Xtreme      1:01.42   3               
 19 Jalen Elrod                  Katy Express           1:01.95   3               
 20 Esther Nwanze                Baton Rouge Magnet     1:02.15   5               
 21 Tea Harris                   Curtis, John           1:02.18   6               
 22 Britney Chatfield            Flytaf III             1:02.49   4               
 23 Christiana Vickers           FastLane TrackClub     1:02.85   5               
 24 Marisa Mayfield              Sapphire Track         1:02.91   9               
 25 Briah Moffett                Lafayette              1:03.10   8               
 25 Kaitlynn Webbe               Young Achiev           1:03.10   6               
 27 Shinaya Branch               Ruston                 1:03.11   9               
 28 Nia Harris                   Sapphire Track         1:03.11   6               
 29 Deajah Eddings               Desoto Elite           1:03.26   3               
 30 Aryn Pitre                   Northwest              1:04.15   9               
 31 Audrey Sims                  Southwind Tr           1:04.30  13               
 32 Kalea Collins                Illusions TR           1:04.57   5               
 33 Allie Walker                 Mandeville             1:04.66  10               
 34 Liliane Lavine               Houston, Sam           1:04.71   9               
 35 Najah Gibson                 Curtis, John           1:04.94  11               
 36 Lauren Thompkins             South Dade E           1:05.72  11               
 37 Faith Wallace                Flytaf                 1:05.83   9               
 38 Ti'Mera Randell              Acadiana               1:06.17  14               
 39 Leyanis Armenteros-Casti     Flytaf II              1:06.22   8               
 40 Ja'kayla Warren              East Ascension         1:07.07  14               
 41 Zahra Kelsey                 Flytaf II              1:07.14   3               
 42 Esther Saint-Germain         Young Achiev           1:07.18   4               
 43 Asyia Blount                 Cox, Helen             1:07.27  17               
 44 Amelia Cochran               St. Joseph's           1:07.43  12               
 45 Peyton Sias                  Lafayette              1:07.52   8               
 46 Ryala Straghn                Palm Beach T           1:07.67  19               
 47 Whitney Blocker              Fontainebleau          1:07.77  19               
 48 Maya Jackson                 Opelousas              1:08.07  12               
 49 Aiijahnae Leagea             Cox, Helen             1:08.49   6               
 50 Alyssia Arriago              Lutcher                1:08.65  19               
 51 Carrington Green             Zachary                1:08.80  11               
 52 Chastity Sample              Zachary                1:08.95  14               
 53 Dasha Thompson               Jim Hill               1:08.98  15               
 54 Jakayla Joseph               East Ascension         1:09.23  14               
 55 Da'Shyne Kelly               Carver, G.W.           1:09.35  10               
 56 Lakia Moon                   Livingston C           1:09.71  10               
 57 DeKyesha Aguillard           Mentorship Academy     1:09.79  13               
 58 Kennedi Nichols              Ehret, John            1:10.12  12               
 59 Ana Aguilera                 Personal Tou           1:10.25  21               
 60 Shelby Abinsay               River City Finish      1:10.55  15               
 61 Anaje Austin                 River City Finish      1:11.48  13               
   1:24.409 (1:24.409)                                                            
 62 Janeisha Collins             Northwest              1:12.17  14               
 63 Madison McManus              St. Louis              1:12.44  15               
 64 Macy Robertson               Kokomo Track Club      1:14.29  17               
 65 Hannah Bolfer                Teurlings Catholic     1:15.90  17               
 66 Alexis Reed                  Jim Hill               1:17.64  16               
 67 Kymberli Hyde                Acadiana               1:18.49  21               
 68 Micah Barnes                 JS Clark Lea           1:19.08  16               
 69 Jaleah Jackson               Mentorship Academy     1:21.86  21               
 70 M' Kaylee Gillenwater        West Jefferson         1:24.39  21               
 71 Yasmine Vigne                Livingston C           1:24.50  12               
 72 Khalia Bell                  Baker                  1:24.95   7               
 73 Tora'Nisha Ross              North Pike             1:25.02  19               
 74 Vanaya Grant                 Fast Lane Tr           1:25.70  19               
 -- Leanna William               South Dade Express          DQ   6 broke too soon
 -- Madelyn McKenzie             Kokomo Track Club           DQ  17 broke too soon
 -- Lorrin Nichols               Canton                     DNS  17               
 -- Katelyn Wallace              Riverdale                  DNS  10               
 -- Delana McCray                Hammond                    DNS  17               
 -- Makayla Burns                Canton                     DNS  18               
 -- Hayley Brumfield             Lutcher                    DNS  20               
 -- Taylor Stratton              Pearl B High School        DNS  11               
       13.437 (13.437)                                                            
 -- Aniyah Pride                 Pearl B High School        DNS  12               
 -- Gracie Miller                Notre Dame                 DNS  12               
 -- Alana Greene                 Black Bear TC              DNS  16               
 -- Libby Camp                   Black Bear TC              DNS  15               
 -- Estere Deizan                Palm Beach T               DNS  22               
 -- Olivia Stant                 Mt. Carmel                 DNS  10               
 -- Cesley Williams              stampede eli               DNS   2               
 -- Niveyah Hunt                 Wilkinson County           DNS  18               
 -- Marilyn Mallet               Opelousas                  DNS  11               
 -- Janai Williams               stampede track club        DNS   4               
 -- Shoqunda Joshua              Heidelberg                 DNS  22               
 -- Jai'lynn smith               stampede eli               DNS   2               
 -- Giona Collins                stampede track club        DNS   6               
 -- Keasia Simoneaux             St. James                  DNS  16               
 -- Jireya Banks                 St. Katharine              DNS   8               
 -- Abigail Nsah                 Sprint Athle               DNS   4               
 -- Gabrielle Godfrey            St. Mary                   DNS  18               
 -- Hannah Ebey                  Ursuline Academy           DNS  20               
 -- shawndriele Murphy           Wilkinson County           DNS  19               
 -- Madison Cruell               Ursuline Academy           DNS  22               
 -- Kenyell Caldwell             Madison Prep               DNS  22               
 -- Kimira Hughes                Madison Prep               DNS  18               
 -- Nyja Wilson                  Madison Central            DNS  13               
 -- Nyla Wilson                  Madison Central            DNS  14               
 -- Nicole Seals                 Gulf Coast E               DNS  22               
 -- Jisela Cordova               NO Military                DNS  21               
 -- Kennedi Sanders              Madison Ridgeland          DNS   1               
 -- Tanaya Diamond               Kentwood                   DNS  20               
 -- Tiayra Robbins               Kentwood                   DNS  20               
 -- De’Shell Carr                Kipp Booker                DNS  20               
 -- Kori Dupree                  Karr, Edna                 DNS   7               
 -- Athaliah Townsend            Illusions TR               DNS   8               
 -- Alexandra Johnson            Hahnville                  DNS   7               
 -- Kyranee Scott                International Elite        DNS  15               
 -- Camille McGee                Pearl                      DNS   8               
 -- Charlee Brees Franks         Columbia Academy           DNS  16               
 -- Keshailyn Cowles             Fast Lane Tr               DNS   5               
 -- Shakyra Nixon                Pearl                      DNS  11               
 -- Kendall Calloway             Canton Academy             DNS  20               
 -- Delta Davidson               Canton Academy             DNS  18               
 -- Karrington Stewart           Captain Shreve             DNS   7               
 -- Kimberly Cain                Natchitoches               DNS  10               
 -- Ellie Plauche                Newman, Isidore            DNS  15               
 -- CourTneana Beverly           Natchez                    DNS  13               
 -- Miracle Morris               Natchez                    DNS  16               
   1:01.287 (1:01.287)                                                            
 -- Samya Pittman                North Pike                 DNS  18               
 -- Kelly Fairclough             Goulds Panth               DNS   9               
 -- Cecile Oliver                Newman, Isidore            DNS  13               

                    
                    
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License         1/11/2020 - 4:23 PM
                 2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020                  
                     Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                     
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
===================================================================               
 SECTIONS AGAINST TIME                                                            
FH Composite: C 55.93  2000        Christie Fairley, George County                
        MEET: M 54.89  2006        Brandi Cross, Stampede TC (TX)                 
    Name                    Year School                  Finals  H#               
===================================================================               
Finals                                                                            
  1 Cha'iel Johnson              Flytaf III               57.56   1               
  2 Halyn Senegal                Houston, Sam             57.61   1               
  3 Jahnile Registre             Florida Elite            57.68   1               
  4 Jermecia Brown               Flytaf                   58.50   2               
  5 Makeriah Harris              Plaquemine               58.71   4               
  6 Simone Pierre                King, M.L.               58.85   3               
  7 Kasia Cooper                 Showtime Exp             59.15   2               
  8 Jada Williams                Ruston                   59.40   4               
  9 Nyah Snyder                  Sprint Athle             59.43   2               
 10 Kameron Scille               Fast Lane Tr             59.50   1               
 11 Shani Simon                  Sapphire TC              59.79   3               
 12 Nyla Blackmon                Southwind Tr             59.81   7               
 13 Aaliyah Allen                Carver, G.W.             59.92   7               
 14 Camielle Milledge Robers     Sapphire TC              59.92   2               
 15 Trinity Benson               Salmen                 1:00.20   5               
 16 Jaellene Burgess             Showtime Exp           1:01.01   1               
 17 Holly Cassels                Behind The Athlete     1:01.04   5               
 18 Cynteria James               Down South Xtreme      1:01.42   3               
 19 Jalen Elrod                  Katy Express           1:01.95   3               
 20 Esther Nwanze                Baton Rouge Magnet     1:02.15   5               
 21 Tea Harris                   Curtis, John           1:02.18   6               
 22 Britney Chatfield            Flytaf III             1:02.49   4               
 23 Christiana Vickers           FastLane TrackClub     1:02.85   5               
 24 Marisa Mayfield              Sapphire Track         1:02.91   9               
 25 Briah Moffett                Lafayette              1:03.10   8               
 25 Kaitlynn Webbe               Young Achiev           1:03.10   6               
 27 Shinaya Branch               Ruston                 1:03.11   9               
 28 Nia Harris                   Sapphire Track         1:03.11   6               
 29 Deajah Eddings               Desoto Elite           1:03.26   3               
 30 Aryn Pitre                   Northwest              1:04.15   9               
 31 Audrey Sims                  Southwind Tr           1:04.30  13               
 32 Kalea Collins                Illusions TR           1:04.57   5               
 33 Allie Walker                 Mandeville             1:04.66  10               
 34 Liliane Lavine               Houston, Sam           1:04.71   9               
 35 Najah Gibson                 Curtis, John           1:04.94  11               
 36 Lauren Thompkins             South Dade E           1:05.72  11               
 37 Faith Wallace                Flytaf                 1:05.83   9               
 38 Ti'Mera Randell              Acadiana               1:06.17  14               
 39 Leyanis Armenteros-Casti     Flytaf II              1:06.22   8               
 40 Ja'kayla Warren              East Ascension         1:07.07  14               
 41 Zahra Kelsey                 Flytaf II              1:07.14   3               
 42 Esther Saint-Germain         Young Achiev           1:07.18   4               
 43 Asyia Blount                 Cox, Helen             1:07.27  17               
 44 Amelia Cochran               St. Joseph's           1:07.43  12               
 45 Peyton Sias                  Lafayette              1:07.52   8               
 46 Ryala Straghn                Palm Beach T           1:07.67  19               
 47 Whitney Blocker              Fontainebleau          1:07.77  19               
 48 Maya Jackson                 Opelousas              1:08.07  12               
 49 Aiijahnae Leagea             Cox, Helen             1:08.49   6               
 50 Alyssia Arriago              Lutcher                1:08.65  19               
 51 Carrington Green             Zachary                1:08.80  11               
 52 Chastity Sample              Zachary                1:08.95  14               
 53 Dasha Thompson               Jim Hill               1:08.98  15               
 54 Jakayla Joseph               East Ascension         1:09.23  14               
 55 Da'Shyne Kelly               Carver, G.W.           1:09.35  10               
 56 Lakia Moon                   Livingston C           1:09.71  10               
 57 DeKyesha Aguillard           Mentorship Academy     1:09.79  13               
 58 Kennedi Nichols              Ehret, John            1:10.12  12               
 59 Ana Aguilera                 Personal Tou           1:10.25  21               
 60 Shelby Abinsay               River City Finish      1:10.55  15               
 61 Anaje Austin                 River City Finish      1:11.48  13               
   1:24.409 (1:24.409)                                                            
 62 Janeisha Collins             Northwest              1:12.17  14               
 63 Madison McManus              St. Louis              1:12.44  15               
 64 Macy Robertson               Kokomo Track Club      1:14.29  17               
 65 Hannah Bolfer                Teurlings Catholic     1:15.90  17               
 66 Alexis Reed                  Jim Hill               1:17.64  16               
 67 Kymberli Hyde                Acadiana               1:18.49  21               
 68 Micah Barnes                 JS Clark Lea           1:19.08  16               
 69 Jaleah Jackson               Mentorship Academy     1:21.86  21               
 70 M' Kaylee Gillenwater        West Jefferson         1:24.39  21               
 71 Yasmine Vigne                Livingston C           1:24.50  12               
 72 Khalia Bell                  Baker                  1:24.95   7               
 73 Tora'Nisha Ross              North Pike             1:25.02  19               
 74 Vanaya Grant                 Fast Lane Tr           1:25.70  19               
 -- Leanna William               South Dade Express          DQ   6 broke too soon
 -- Madelyn McKenzie             Kokomo Track Club           DQ  17 broke too soon
 -- Lorrin Nichols               Canton                     DNS  17               
 -- Katelyn Wallace              Riverdale                  DNS  10               
 -- Delana McCray                Hammond                    DNS  17               
 -- Makayla Burns                Canton                     DNS  18               
 -- Hayley Brumfield             Lutcher                    DNS  20               
 -- Taylor Stratton              Pearl B High School        DNS  11               
       13.437 (13.437)                                                            
 -- Aniyah Pride                 Pearl B High School        DNS  12               
 -- Gracie Miller                Notre Dame                 DNS  12               
 -- Alana Greene                 Black Bear TC              DNS  16               
 -- Libby Camp                   Black Bear TC              DNS  15               
 -- Estere Deizan                Palm Beach T               DNS  22               
 -- Olivia Stant                 Mt. Carmel                 DNS  10               
 -- Cesley Williams              stampede eli               DNS   2               
 -- Niveyah Hunt                 Wilkinson County           DNS  18               
 -- Marilyn Mallet               Opelousas                  DNS  11               
 -- Janai Williams               stampede track club        DNS   4               
 -- Shoqunda Joshua              Heidelberg                 DNS  22               
 -- Jai'lynn smith               stampede eli               DNS   2               
 -- Giona Collins                stampede track club        DNS   6               
 -- Keasia Simoneaux             St. James                  DNS  16               
 -- Jireya Banks                 St. Katharine              DNS   8               
 -- Abigail Nsah                 Sprint Athle               DNS   4               
 -- Gabrielle Godfrey            St. Mary                   DNS  18               
 -- Hannah Ebey                  Ursuline Academy           DNS  20               
 -- shawndriele Murphy           Wilkinson County           DNS  19               
 -- Madison Cruell               Ursuline Academy           DNS  22               
 -- Kenyell Caldwell             Madison Prep               DNS  22               
 -- Kimira Hughes                Madison Prep               DNS  18               
 -- Nyja Wilson                  Madison Central            DNS  13               
 -- Nyla Wilson                  Madison Central            DNS  14               
 -- Nicole Seals                 Gulf Coast E               DNS  22               
 -- Jisela Cordova               NO Military                DNS  21               
 -- Kennedi Sanders              Madison Ridgeland          DNS   1               
 -- Tanaya Diamond               Kentwood                   DNS  20               
 -- Tiayra Robbins               Kentwood                   DNS  20               
 -- De’Shell Carr                Kipp Booker                DNS  20               
 -- Kori Dupree                  Karr, Edna                 DNS   7               
 -- Athaliah Townsend            Illusions TR               DNS   8               
 -- Alexandra Johnson            Hahnville                  DNS   7               
 -- Kyranee Scott                International Elite        DNS  15               
 -- Camille McGee                Pearl                      DNS   8               
 -- Charlee Brees Franks         Columbia Academy           DNS  16               
 -- Keshailyn Cowles             Fast Lane Tr               DNS   5               
 -- Shakyra Nixon                Pearl                      DNS  11               
 -- Kendall Calloway             Canton Academy             DNS  20               
 -- Delta Davidson               Canton Academy             DNS  18               
 -- Karrington Stewart           Captain Shreve             DNS   7               
 -- Kimberly Cain                Natchitoches               DNS  10               
 -- Ellie Plauche                Newman, Isidore            DNS  15               
 -- CourTneana Beverly           Natchez                    DNS  13               
 -- Miracle Morris               Natchez                    DNS  16               
   1:01.287 (1:01.287)                                                            
 -- Samya Pittman                North Pike                 DNS  18               
 -- Kelly Fairclough             Goulds Panth               DNS   9               
 -- Cecile Oliver                Newman, Isidore            DNS  13