2020 LSU HS Classic
Jan 11, 2020

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License    1/11/2020 - 1:45 PM
               2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020               
                  Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                   
 
Event 27  Girls Long Jump
=============================================================================
 TOP 8 MARKS ADVANCE TO FINAL                                                
 Minimum Mark - 14-0                                                         
FH Composite: C    19-06  1997        Myra Combs, Southern Lab (BR)          
        MEET: M 19-03.50  1999        Shameka Louis, Sacred Heart (LA)       
    Name                    Year School                  Finals            H#
=============================================================================
Finals                                                                       
  1 Eddiyah Frye                 Flytaf II             18-05.50      5.62m  3
      FOUL  17-09  FOUL  17-07  18-05.50  FOUL                               
  2 Orsciana Beard               Zachary               17-09.25      5.41m  3
      FOUL  17-06  17-00.50  17-06.50  17-09.25  FOUL                        
  2 Amy Warren                   Belle Chasse          17-09.25      5.41m  3
      FOUL  14-02.50  17-00  16-08  17-04.50  17-09.25                       
  4 Patasha Bryan                South Walton Club     17-06.50      5.34m  3
      17-06.50  17-00.25  17-03.25  17-03  16-09  16-09.25                   
  5 Holly Cassels                Behind The Athlete    17-03.50      5.27m  3
      17-00.25  16-11.50  16-10  FOUL  16-11.50  17-03.50                    
  6 Adina Jackson                Fast Lane Tr          17-01.00      5.20m  3
      17-01  FOUL  16-09  16-11.25  17-00.50  FOUL                           
  7 Jordan Taylor                Denham Springs        16-11.00      5.15m  3
      16-11  16-03  16-01.50  15-04.50  16-10  16-04                         
  8 Keysha Lynn Jean-Mary        FastLane2             16-07.50      5.06m  3
      16-07.50  15-05.50  15-08  14-01.75  15-02  16-01.50                   
  9 Samaria Allen                Sapphire TC           16-04.25      4.98m  3
      16-04.25  FOUL  16-04.25                                               
 10 Ariel Pedigo                 Parkview Baptist      16-03.25      4.95m  3
      15-03.75  15-03.50  16-03.25                                           
 11 Jimisha Thomas               Ocean Springs         16-02.75      4.94m  3
      15-10  15-09.75  16-02.75                                              
 12 Amanda Ruffin                Team Acceler          15-11.25      4.85m  3
      15-11.25  14-10  15-08                                                 
 13 Ashlyn Gott                  Houston, Sam          15-08.25      4.78m  2
      15-08.25  15-00.50  14-01.75                                           
 14 Courtney Wiltz               Lafayette             15-08.00      4.77m  3
      13-08.25  15-08  13-09                                                 
 15 Catherine Glenn              FastLane TrackClub    15-07.25      4.75m  3
      15-07.25  15-06  15-04.50                                              
 16 Ke'yona Gabriel              Central Lafourche     15-07.00      4.74m  2
      13-11  15-02  15-07                                                    
 17 Genesis Jackson              East Iberville        15-06.25      4.73m  1
      15-06.25  14-04  15-02                                                 
 18 Kayli Johnson                Zachary               15-05.00      4.69m  3
      FOUL  FOUL  15-05                                                      
 19 Destiny Stcyr                Fast Lane Tr          15-03.50      4.66m  3
      15-03.50  14-02.25  14-05                                              
 20 Avery Andrews                Personal Tou          15-03.00      4.64m  2
      15-02  FOUL  15-03                                                     
 20 Keshailyn Cowles             FastLane TrackClub    15-03.00      4.64m  3
      15-03  15-01  15-01.50                                                 
 22 Lakesha Smith                FastLane2             15-00.75      4.59m  3
      14-02.25  14-02.50  15-00.75                                           
 23 Tanaja Williams              Curtis, John          14-11.00      4.54m  3
      14-11  14-09.25  14-10.75                                              
 23 India Harris                 Scotlandville         14-11.00      4.54m  1
      14-11  14-00.25  14-04.25                                              
 25 Hannah Bobick                Texas Athletics       14-05.00      4.39m  1
      13-09.50  ND  14-05                                                    
 26 Farrah Deshotel              Denham Springs        14-04.25      4.37m  3
      14-04.25  FOUL  FOUL                                                   
 27 Reese Favaloro               St. Joseph's          14-02.25      4.32m  2
      14-01.50  14-00.75  14-02.25                                           
 28 Isabelle Mercado             Texas Athletics       14-00.75      4.28m  1
      13-00  13-01.50  14-00.75                                              
 29 Ashlyn Bennett               East Ascension        13-08.00      4.16m  2
      13-08  ND  ND                                                          
 30 Shaliyah Williams            Broadmoor             13-07.00      4.14m  2
      13-07  ND  ND                                                          
 31 Victoria Schrubb             Fast Lane Tr          13-05.50      4.10m  2
      13-05.50  ND  ND                                                       
 32 Ana Aguilera                 Personal Tou          13-04.50      4.07m  1
      FOUL  13-04.50  ND                                                     
 33 Kalyn Williams               Scotlandville         13-04.00      4.06m  2
      13-04  ND  ND                                                          
 34 Nyla Helaire                 Natchitoches          13-00.75      3.98m  3
      13-00.75  ND  ND                                                       
 35 Quivonte Knox                North Pike            12-11.50      3.94m  2
      FOUL  ND  12-11.50                                                     
 36 Kennedy Brown                Lafayette             12-08.25      3.86m  2
      12-08.25  ND  PASS                                                     
 37 Jaliah Garrett               JS Clark Lea          12-07.25      3.84m  1
      12-07.25  FOUL  ND                                                     
 38 Keasia Simoneaux             St. James             12-04.25      3.76m  1
      12-00  12-04.25  ND                                                    
 39 Jamyra Fields                Opelousas             11-07.50      3.54m  1
      11-07.50  FOUL  ND                                                     
 40 Maya Jackson                 Opelousas             10-08.00      3.25m  1
      10-08  FOUL  FOUL                                                      
 -- Aniyah Squall                Livingston C              FOUL             1
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Elizbeth Turner              South Walton Club         FOUL             2
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Ja'Kyra Crossley             North Pike                FOUL             1
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Jada Smith                   Fast Lane Tr              FOUL             2
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Da'Shyne Kelly               Carver, G.W.              FOUL             2
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Llaila Terrell               Natchez                    DNS             1
 -- Jisela Cordova               NO Military                DNS             1
 -- Selena Humphrey              Natchitoches               DNS             3
 -- Rakhaya Randle               Mentorship Academy         DNS             2
 -- Kennedy Nicholas             Ursuline Academy           DNS             2
 -- Kirsten Walton               Pearl B High School        DNS             2
 -- Jireya Banks                 St. Katharine              DNS             2
 -- Logann Dean                  St. James                  DNS             3
 -- Nadja McGill                 Ursuline Academy           DNS             2
 -- A'Kendria Thompson           Pearl                      DNS             2
 -- Jordan Pringle               Sapphire TC                DNS             3
 -- Andrea Jackson               Pearl                      DNS             2
 -- Jasmine Burns                Canton                     DNS             3
 -- Halima Cagnani               Black Bear TC              DNS             2
 -- Mercedie Jones               Heidelberg                 DNS             1
 -- Kaleysia McDonald            Heidelberg                 DNS             1
 -- Zahra Kelsey                 Flytaf II                  DNS             1
 -- Elise Garrison               West Jefferson             DNS             1
 -- Maggie Gilmore               St. Mary                   DNS             2
 -- Kameryn Glasgow              West Jefferson             DNS             1
 -- Isabelle Iannone             Black Bear TC              DNS             2
 -- Claire Holder                St. Joseph's               DNS             3
 -- Chelsi Williams              Lakeland Inc               DNS             1
 -- Aaliyah Johnson              Livingston C               DNS             2
 -- Simone Pierre                King, M.L.                 DNS             1
 -- Fayvion Haney                Madison Prep               DNS             1
 -- Adrianna Wells               Mentorship Academy         DNS             1
 -- Tesori Sterling              Madison Prep               DNS             1
 -- Jadah Barnett                Kipp Booker                DNS             2
 -- De’Shell Carr                Kipp Booker                DNS             2
 -- Carlisea Ledoux              JS Clark Lea               DNS             1
 -- Simyria Robinson             Kentwood                   DNS             1
 -- Shon'Daria Brumfield         Kentwood                   DNS             1

                    
                    
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License    1/11/2020 - 1:45 PM
               2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020               
                  Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                   
 
Event 27  Girls Long Jump
=============================================================================
 TOP 8 MARKS ADVANCE TO FINAL                                                
 Minimum Mark - 14-0                                                         
FH Composite: C    19-06  1997        Myra Combs, Southern Lab (BR)          
        MEET: M 19-03.50  1999        Shameka Louis, Sacred Heart (LA)       
    Name                    Year School                  Finals            H#
=============================================================================
Finals                                                                       
  1 Eddiyah Frye                 Flytaf II             18-05.50      5.62m  3
      FOUL  17-09  FOUL  17-07  18-05.50  FOUL                               
  2 Orsciana Beard               Zachary               17-09.25      5.41m  3
      FOUL  17-06  17-00.50  17-06.50  17-09.25  FOUL                        
  2 Amy Warren                   Belle Chasse          17-09.25      5.41m  3
      FOUL  14-02.50  17-00  16-08  17-04.50  17-09.25                       
  4 Patasha Bryan                South Walton Club     17-06.50      5.34m  3
      17-06.50  17-00.25  17-03.25  17-03  16-09  16-09.25                   
  5 Holly Cassels                Behind The Athlete    17-03.50      5.27m  3
      17-00.25  16-11.50  16-10  FOUL  16-11.50  17-03.50                    
  6 Adina Jackson                Fast Lane Tr          17-01.00      5.20m  3
      17-01  FOUL  16-09  16-11.25  17-00.50  FOUL                           
  7 Jordan Taylor                Denham Springs        16-11.00      5.15m  3
      16-11  16-03  16-01.50  15-04.50  16-10  16-04                         
  8 Keysha Lynn Jean-Mary        FastLane2             16-07.50      5.06m  3
      16-07.50  15-05.50  15-08  14-01.75  15-02  16-01.50                   
  9 Samaria Allen                Sapphire TC           16-04.25      4.98m  3
      16-04.25  FOUL  16-04.25                                               
 10 Ariel Pedigo                 Parkview Baptist      16-03.25      4.95m  3
      15-03.75  15-03.50  16-03.25                                           
 11 Jimisha Thomas               Ocean Springs         16-02.75      4.94m  3
      15-10  15-09.75  16-02.75                                              
 12 Amanda Ruffin                Team Acceler          15-11.25      4.85m  3
      15-11.25  14-10  15-08                                                 
 13 Ashlyn Gott                  Houston, Sam          15-08.25      4.78m  2
      15-08.25  15-00.50  14-01.75                                           
 14 Courtney Wiltz               Lafayette             15-08.00      4.77m  3
      13-08.25  15-08  13-09                                                 
 15 Catherine Glenn              FastLane TrackClub    15-07.25      4.75m  3
      15-07.25  15-06  15-04.50                                              
 16 Ke'yona Gabriel              Central Lafourche     15-07.00      4.74m  2
      13-11  15-02  15-07                                                    
 17 Genesis Jackson              East Iberville        15-06.25      4.73m  1
      15-06.25  14-04  15-02                                                 
 18 Kayli Johnson                Zachary               15-05.00      4.69m  3
      FOUL  FOUL  15-05                                                      
 19 Destiny Stcyr                Fast Lane Tr          15-03.50      4.66m  3
      15-03.50  14-02.25  14-05                                              
 20 Avery Andrews                Personal Tou          15-03.00      4.64m  2
      15-02  FOUL  15-03                                                     
 20 Keshailyn Cowles             FastLane TrackClub    15-03.00      4.64m  3
      15-03  15-01  15-01.50                                                 
 22 Lakesha Smith                FastLane2             15-00.75      4.59m  3
      14-02.25  14-02.50  15-00.75                                           
 23 Tanaja Williams              Curtis, John          14-11.00      4.54m  3
      14-11  14-09.25  14-10.75                                              
 23 India Harris                 Scotlandville         14-11.00      4.54m  1
      14-11  14-00.25  14-04.25                                              
 25 Hannah Bobick                Texas Athletics       14-05.00      4.39m  1
      13-09.50  ND  14-05                                                    
 26 Farrah Deshotel              Denham Springs        14-04.25      4.37m  3
      14-04.25  FOUL  FOUL                                                   
 27 Reese Favaloro               St. Joseph's          14-02.25      4.32m  2
      14-01.50  14-00.75  14-02.25                                           
 28 Isabelle Mercado             Texas Athletics       14-00.75      4.28m  1
      13-00  13-01.50  14-00.75                                              
 29 Ashlyn Bennett               East Ascension        13-08.00      4.16m  2
      13-08  ND  ND                                                          
 30 Shaliyah Williams            Broadmoor             13-07.00      4.14m  2
      13-07  ND  ND                                                          
 31 Victoria Schrubb             Fast Lane Tr          13-05.50      4.10m  2
      13-05.50  ND  ND                                                       
 32 Ana Aguilera                 Personal Tou          13-04.50      4.07m  1
      FOUL  13-04.50  ND                                                     
 33 Kalyn Williams               Scotlandville         13-04.00      4.06m  2
      13-04  ND  ND                                                          
 34 Nyla Helaire                 Natchitoches          13-00.75      3.98m  3
      13-00.75  ND  ND                                                       
 35 Quivonte Knox                North Pike            12-11.50      3.94m  2
      FOUL  ND  12-11.50                                                     
 36 Kennedy Brown                Lafayette             12-08.25      3.86m  2
      12-08.25  ND  PASS                                                     
 37 Jaliah Garrett               JS Clark Lea          12-07.25      3.84m  1
      12-07.25  FOUL  ND                                                     
 38 Keasia Simoneaux             St. James             12-04.25      3.76m  1
      12-00  12-04.25  ND                                                    
 39 Jamyra Fields                Opelousas             11-07.50      3.54m  1
      11-07.50  FOUL  ND                                                     
 40 Maya Jackson                 Opelousas             10-08.00      3.25m  1
      10-08  FOUL  FOUL                                                      
 -- Aniyah Squall                Livingston C              FOUL             1
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Elizbeth Turner              South Walton Club         FOUL             2
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Ja'Kyra Crossley             North Pike                FOUL             1
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Jada Smith                   Fast Lane Tr              FOUL             2
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Da'Shyne Kelly               Carver, G.W.              FOUL             2
      FOUL  FOUL  FOUL                                                       
 -- Llaila Terrell               Natchez                    DNS             1
 -- Jisela Cordova               NO Military                DNS             1
 -- Selena Humphrey              Natchitoches               DNS             3
 -- Rakhaya Randle               Mentorship Academy         DNS             2
 -- Kennedy Nicholas             Ursuline Academy           DNS             2
 -- Kirsten Walton               Pearl B High School        DNS             2
 -- Jireya Banks                 St. Katharine              DNS             2
 -- Logann Dean                  St. James                  DNS             3
 -- Nadja McGill                 Ursuline Academy           DNS             2
 -- A'Kendria Thompson           Pearl                      DNS             2
 -- Jordan Pringle               Sapphire TC                DNS             3
 -- Andrea Jackson               Pearl                      DNS             2
 -- Jasmine Burns                Canton                     DNS             3
 -- Halima Cagnani               Black Bear TC              DNS             2
 -- Mercedie Jones               Heidelberg                 DNS             1
 -- Kaleysia McDonald            Heidelberg                 DNS             1
 -- Zahra Kelsey                 Flytaf II                  DNS             1
 -- Elise Garrison               West Jefferson             DNS             1
 -- Maggie Gilmore               St. Mary                   DNS             2
 -- Kameryn Glasgow              West Jefferson             DNS             1
 -- Isabelle Iannone             Black Bear TC              DNS             2
 -- Claire Holder                St. Joseph's               DNS             3
 -- Chelsi Williams              Lakeland Inc               DNS             1
 -- Aaliyah Johnson              Livingston C               DNS             2
 -- Simone Pierre                King, M.L.                 DNS             1
 -- Fayvion Haney                Madison Prep               DNS             1
 -- Adrianna Wells               Mentorship Academy         DNS             1
 -- Tesori Sterling              Madison Prep               DNS             1
 -- Jadah Barnett                Kipp Booker                DNS             2
 -- De’Shell Carr                Kipp Booker                DNS             2
 -- Carlisea Ledoux              JS Clark Lea               DNS             1
 -- Simyria Robinson             Kentwood                   DNS             1
 -- Shon'Daria Brumfield         Kentwood                   DNS             1