2020 LSU HS Classic
Jan 11, 2020

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
             2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020             
                Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                 
 
Event 11  Girls 60 Meter Dash
Top 8 Advance by Time
===================================================================      
 TOP 8 TIMES ADVANCE TO FINAL                                            
FH Composite: C  7.31  2/22/2014   Mikiah Brisco, Baton Rouge HS         
        MEET: M  7.51  1/7/2017    Kaylor Harris, Elite of Mes           
    Name                    Year School                 Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Ariane Linton                Dutchtown                 7.62q  6      
  2 Raven Nunnery                Curtis, John              7.67q  5      
  3 Kennedi Sanders              Madison Ridgeland         7.68q  4      
  4 Alyssa Jones                 Showtime Exp              7.74q 16      
  5 Trinity Benson               Salmen                    7.84q 13      
  6 Jermecia Brown               Flytaf                    7.85q 11      
  7 Alexis Glasco                Flytaf III                7.86q 12      
  8 Cynteria James               Down South Xtreme         7.87q 18      
  9 Jada Smith                   Fast Lane Tr              7.89   9      
 10 Katelyn Wallace              Riverdale                 7.92   8      
 11 Emelia Chatfield             Flytaf                    7.94  14 7.931
 12 Kiari Edwards                FastLane TrackClub        7.94   8 7.938
 13 Eddiyah Frye                 Flytaf II                 7.97  14      
 14 Fatima Banks                 Scotlandville             7.98  15 7.971
 15 Somiyah Braggs               Showtime Exp              7.98  15 7.979
 15 Jordyn Perkins               Sapphire TC               7.98  15 7.979
 17 Zahra Kelsey                 Flytaf II                 8.00  17      
 18 Hannah Malone                Desoto Elite              8.01   4      
 19 Nikia Smith                  Flytaf III                8.04  17      
 20 BayAndria Hodges             FastLane TrackClub        8.05   6      
 21 Victoria Karr                South Dade Express        8.07  16      
 22 Amanda Ruffin                Team Acceler              8.08   8      
 23 Mackenzie Jenkins            Brusly                    8.10   2      
 24 Jasmine Jimenez              Dunbar                    8.12   5 8.115
 25 Aliyah Duncan                Southwind Tr              8.12  16 8.120
 26 Courtney Wiltz               Lafayette                 8.13   6 8.122
 27 Simone Pierre                King, M.L.                8.13  14 8.123
 28 Breanna Miles                Southwind Tr              8.13  10 8.124
 29 Nyah Snyder                  Sprint Athle              8.13  11 8.127
 30 Tyra Fields                  Ruston                    8.14  12 8.131
 31 Aryn Pitre                   Northwest                 8.14  17 8.135
 32 Tea Harris                   Curtis, John              8.15   1 8.141
 32 Shakell Williams             South Dade Express        8.15   4 8.141
 34 Jessica Pitcher              Baton Rouge Magnet        8.17   3      
 35 Karrington Stewart           Captain Shreve            8.22  10      
 36 Megan Williams               Brusly                    8.23  14      
 37 Sydney LaFleur               St. Joseph's              8.24   7      
 38 Maniah Powell                Sapphire Track            8.25  11 8.242
 39 Lakesha Smith                FastLane2                 8.25   7 8.246
 40 Destiny Stcyr                Fast Lane Tr              8.26  12 8.251
 41 Jordan Taylor                Denham Springs            8.26   5 8.252
 42 Kevell Byrd                  Hahnville                 8.27   9      
 43 Keysha Lynn Jean-Mary        FastLane2                 8.29  13      
 44 Alayna Chase                 Sapphire Track            8.30   3      
 45 Aaliyah Allen                Carver, G.W.              8.34   7 8.338
 46 Liliane Lavine               Houston, Sam              8.34  10 8.340
 47 Gensis Bass                  St. Louis                 8.35   1      
 48 Kennedi Nichols              Ehret, John               8.36   8 8.352
 48 Madison Brown                Natchitoches              8.36  10 8.352
 50 Jatana Moore                 Mentorship Academy        8.37  18      
 51 Lauren Liprie                Ascension Episcopal       8.42  15      
 52 Shawnice Menina              Mandeville                8.43  13      
 53 Erica Davis                  Ruston                    8.49   5      
 54 Kelsey White                 Zachary                   8.50   4 8.493
 55 Estere Deizan                Palm Beach T              8.50  17 8.499
 56 Adina Jackson                Fast Lane Tr              8.53  11      
 57 Dimaiya Nobles               Broadmoor                 8.56  17 8.554
 58 Latorium Vigne               North Pike                8.56  15 8.557
 59 Haleigh Sams                 Mandeville                8.58  16      
 60 Kaelyn Johnson               Zachary                   8.59   5 8.582
 61 McKenna Ramsey               St. Joseph's              8.59   8 8.584
 62 Ryala Straghn                Palm Beach T              8.59  15 8.586
 63 Ashanti Lastrapes            Opelousas                 8.61   2      
 64 Paiijh Williams              East Ascension            8.65  15 8.642
 65 India Harris                 Scotlandville             8.65  11 8.650
 66 Maci Fontenot                St. Louis                 8.66  18      
 67 Athaliah Townsend            Illusions TR              8.68  18      
 68 Lauren Thompkins             South Dade E              8.69   7      
 69 T'Kesia Mitchell             Sapphire Track            8.70  10      
 70 Shelby Abinsay               River City Finish         8.76   8      
 71 Gracie Becker                North Vermilion           8.77  12 8.766
 72 Chyna Royal                  Baker                     8.77  15 8.767
 73 Donjay Morris                Mentorship Academy        8.79   5      
 74 Ca'Myria Holliday            Baton Rouge Magnet        8.80   1      
 75 Kristin Young                West Jefferson            8.81  18 8.802
 75 Sydney Do                    Lafayette                 8.81  12 8.802
 77 Morgan White                 Illusions TR              8.91   9      
 78 Mya Richardson               Karr, Edna                8.93   6      
 79 Karli Baudoin                Broadmoor                 8.94  16      
 80 Joycilyne Bell               Northwest                 8.97  14      
 81 Amari Ross                   Livingston C              9.03  11      
 82 Erin Robinson                Acadiana                  9.04   7 9.037
 83 Vanaya Grant                 Fast Lane Tr              9.04   6 9.038
 84 Kyranee Scott                International Elite       9.13  13      
 85 Mailene Miranda              River City Finish         9.14  14      
 86 Ana Aguilera                 Personal Tou              9.25   6      
 87 Jashyra Wilson               JS Clark Lea              9.33   7      
 88 Samya Pittman                North Pike                9.51   6      
 89 Michaela Chrisphonte         Finish                    9.52   9      
 90 Hannah Bolfer                Teurlings Catholic        9.77  10      
 91 Gabrielle Godfrey            St. Mary                  9.78   3      
 92 McKayla Vasen                Pickering                10.33  12      
 93 Keturah Ledet                Opelousas                10.68   3      
 94 Taniya Adams                 Jim Hill                 10.84   2      
 -- Ashlyn Bennett               East Ascension              FS  10      
 -- L'Oreal Paris                Acadiana                   DNF  17      
 -- Abigail Nsah                 Sprint Athle               DNF   9      
 -- Niveyah Hunt                 Wilkinson County           DNS   5      
 -- Logann Dean                  St. James                  DNS  10      
 -- Hannah Richardson            St. James                  DNS  14      
 -- Tia Ellis                    St. Katharine              DNS   7      
 -- Zoe Weathersby               stampede track club        DNS  17      
 -- Kennedy Nicholas             Ursuline Academy           DNS  13      
 -- Jireya Banks                 St. Katharine              DNS  13      
 -- Amira Dawson                 Ursuline Academy           DNS   7      
 -- Amairi Ashford               Taylor  Patr               DNS  16      
 -- Khacia Mitchell              stampede track club        DNS   2      
 -- Theresa G-White              stampede eli               DNS   3      
 -- Zykeria Knight               Pearl B High School        DNS   9      
 -- A'Kendria Thompson           Pearl B High School        DNS  17      
 -- Taviona Mcdonald             Wilkinson County           DNS  16      
 -- Alexandria Ruth              stampede eli               DNS  12      
 -- J'Dha Morgan                 Heidelberg                 DNS   1      
 -- Laylen Cooper                Heidelberg                 DNS   3      
 -- Kelly Fairclough             Goulds Panth               DNS  11      
 -- Nicole Seals                 Gulf Coast E               DNS  13      
 -- Kourtney Chambers            Jim Hill                   DNS   1      
 -- Leroyalnika Pierre           Kipp Booker                DNS   9      
 -- Issani Johnson               Holy Savior Menard         DNS  12      
 -- Deshaun Houston              West Jefferson             DNS   6      
 -- Jalayssia Washington         Hammond                    DNS   9      
 -- Lauren Perniciaro            Mt. Carmel                 DNS   2      
 -- Teresa Cashen                Mt. Carmel                 DNS   1      
 -- Jamecia Holman               Canton                     DNS  13      
 -- Jasmine Burns                Canton                     DNS  11      
 -- Halima Cagnani               Black Bear TC              DNS  16      
 -- Ariel Anderson               Natchez                    DNS  18      
 -- Hannah Plaisance             Newman, Isidore            DNS   4      
 -- Michaela Spears              Madison Prep               DNS   4      
 -- Jisela Cordova               NO Military                DNS   8      
 -- Taylor Stratton              Pearl                      DNS   3      
 -- Taylar Fakes                 Pearl                      DNS   2      
 -- Sophia Gershanik             Newman, Isidore            DNS   2      
 -- Raven Diamond                Kentwood                   DNS  18      
 -- Chelsi Williams              Lakeland Inc               DNS   4      
 -- Jadah Barnett                Kipp Booker                DNS   5      
 -- Shon'Daria Brumfield         Kentwood                   DNS  14      
 -- Sarai Banks                  Madison Central            DNS   1      
 -- Da'Ja Caldwell               Madison Prep               DNS   8      
 -- Destini Richardson           Madison Central            DNS  18      

                    
                    
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
             2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020             
                Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                 
 
Event 11  Girls 60 Meter Dash
Top 8 Advance by Time
===================================================================      
 TOP 8 TIMES ADVANCE TO FINAL                                            
FH Composite: C  7.31  2/22/2014   Mikiah Brisco, Baton Rouge HS         
        MEET: M  7.51  1/7/2017    Kaylor Harris, Elite of Mes           
    Name                    Year School                 Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Ariane Linton                Dutchtown                 7.62q  6      
  2 Raven Nunnery                Curtis, John              7.67q  5      
  3 Kennedi Sanders              Madison Ridgeland         7.68q  4      
  4 Alyssa Jones                 Showtime Exp              7.74q 16      
  5 Trinity Benson               Salmen                    7.84q 13      
  6 Jermecia Brown               Flytaf                    7.85q 11      
  7 Alexis Glasco                Flytaf III                7.86q 12      
  8 Cynteria James               Down South Xtreme         7.87q 18      
  9 Jada Smith                   Fast Lane Tr              7.89   9      
 10 Katelyn Wallace              Riverdale                 7.92   8      
 11 Emelia Chatfield             Flytaf                    7.94  14 7.931
 12 Kiari Edwards                FastLane TrackClub        7.94   8 7.938
 13 Eddiyah Frye                 Flytaf II                 7.97  14      
 14 Fatima Banks                 Scotlandville             7.98  15 7.971
 15 Somiyah Braggs               Showtime Exp              7.98  15 7.979
 15 Jordyn Perkins               Sapphire TC               7.98  15 7.979
 17 Zahra Kelsey                 Flytaf II                 8.00  17      
 18 Hannah Malone                Desoto Elite              8.01   4      
 19 Nikia Smith                  Flytaf III                8.04  17      
 20 BayAndria Hodges             FastLane TrackClub        8.05   6      
 21 Victoria Karr                South Dade Express        8.07  16      
 22 Amanda Ruffin                Team Acceler              8.08   8      
 23 Mackenzie Jenkins            Brusly                    8.10   2      
 24 Jasmine Jimenez              Dunbar                    8.12   5 8.115
 25 Aliyah Duncan                Southwind Tr              8.12  16 8.120
 26 Courtney Wiltz               Lafayette                 8.13   6 8.122
 27 Simone Pierre                King, M.L.                8.13  14 8.123
 28 Breanna Miles                Southwind Tr              8.13  10 8.124
 29 Nyah Snyder                  Sprint Athle              8.13  11 8.127
 30 Tyra Fields                  Ruston                    8.14  12 8.131
 31 Aryn Pitre                   Northwest                 8.14  17 8.135
 32 Tea Harris                   Curtis, John              8.15   1 8.141
 32 Shakell Williams             South Dade Express        8.15   4 8.141
 34 Jessica Pitcher              Baton Rouge Magnet        8.17   3      
 35 Karrington Stewart           Captain Shreve            8.22  10      
 36 Megan Williams               Brusly                    8.23  14      
 37 Sydney LaFleur               St. Joseph's              8.24   7      
 38 Maniah Powell                Sapphire Track            8.25  11 8.242
 39 Lakesha Smith                FastLane2                 8.25   7 8.246
 40 Destiny Stcyr                Fast Lane Tr              8.26  12 8.251
 41 Jordan Taylor                Denham Springs            8.26   5 8.252
 42 Kevell Byrd                  Hahnville                 8.27   9      
 43 Keysha Lynn Jean-Mary        FastLane2                 8.29  13      
 44 Alayna Chase                 Sapphire Track            8.30   3      
 45 Aaliyah Allen                Carver, G.W.              8.34   7 8.338
 46 Liliane Lavine               Houston, Sam              8.34  10 8.340
 47 Gensis Bass                  St. Louis                 8.35   1      
 48 Kennedi Nichols              Ehret, John               8.36   8 8.352
 48 Madison Brown                Natchitoches              8.36  10 8.352
 50 Jatana Moore                 Mentorship Academy        8.37  18      
 51 Lauren Liprie                Ascension Episcopal       8.42  15      
 52 Shawnice Menina              Mandeville                8.43  13      
 53 Erica Davis                  Ruston                    8.49   5      
 54 Kelsey White                 Zachary                   8.50   4 8.493
 55 Estere Deizan                Palm Beach T              8.50  17 8.499
 56 Adina Jackson                Fast Lane Tr              8.53  11      
 57 Dimaiya Nobles               Broadmoor                 8.56  17 8.554
 58 Latorium Vigne               North Pike                8.56  15 8.557
 59 Haleigh Sams                 Mandeville                8.58  16      
 60 Kaelyn Johnson               Zachary                   8.59   5 8.582
 61 McKenna Ramsey               St. Joseph's              8.59   8 8.584
 62 Ryala Straghn                Palm Beach T              8.59  15 8.586
 63 Ashanti Lastrapes            Opelousas                 8.61   2      
 64 Paiijh Williams              East Ascension            8.65  15 8.642
 65 India Harris                 Scotlandville             8.65  11 8.650
 66 Maci Fontenot                St. Louis                 8.66  18      
 67 Athaliah Townsend            Illusions TR              8.68  18      
 68 Lauren Thompkins             South Dade E              8.69   7      
 69 T'Kesia Mitchell             Sapphire Track            8.70  10      
 70 Shelby Abinsay               River City Finish         8.76   8      
 71 Gracie Becker                North Vermilion           8.77  12 8.766
 72 Chyna Royal                  Baker                     8.77  15 8.767
 73 Donjay Morris                Mentorship Academy        8.79   5      
 74 Ca'Myria Holliday            Baton Rouge Magnet        8.80   1      
 75 Kristin Young                West Jefferson            8.81  18 8.802
 75 Sydney Do                    Lafayette                 8.81  12 8.802
 77 Morgan White                 Illusions TR              8.91   9      
 78 Mya Richardson               Karr, Edna                8.93   6      
 79 Karli Baudoin                Broadmoor                 8.94  16      
 80 Joycilyne Bell               Northwest                 8.97  14      
 81 Amari Ross                   Livingston C              9.03  11      
 82 Erin Robinson                Acadiana                  9.04   7 9.037
 83 Vanaya Grant                 Fast Lane Tr              9.04   6 9.038
 84 Kyranee Scott                International Elite       9.13  13      
 85 Mailene Miranda              River City Finish         9.14  14      
 86 Ana Aguilera                 Personal Tou              9.25   6      
 87 Jashyra Wilson               JS Clark Lea              9.33   7      
 88 Samya Pittman                North Pike                9.51   6      
 89 Michaela Chrisphonte         Finish                    9.52   9      
 90 Hannah Bolfer                Teurlings Catholic        9.77  10      
 91 Gabrielle Godfrey            St. Mary                  9.78   3      
 92 McKayla Vasen                Pickering                10.33  12      
 93 Keturah Ledet                Opelousas                10.68   3      
 94 Taniya Adams                 Jim Hill                 10.84   2      
 -- Ashlyn Bennett               East Ascension              FS  10      
 -- L'Oreal Paris                Acadiana                   DNF  17      
 -- Abigail Nsah                 Sprint Athle               DNF   9      
 -- Niveyah Hunt                 Wilkinson County           DNS   5      
 -- Logann Dean                  St. James                  DNS  10      
 -- Hannah Richardson            St. James                  DNS  14      
 -- Tia Ellis                    St. Katharine              DNS   7      
 -- Zoe Weathersby               stampede track club        DNS  17      
 -- Kennedy Nicholas             Ursuline Academy           DNS  13      
 -- Jireya Banks                 St. Katharine              DNS  13      
 -- Amira Dawson                 Ursuline Academy           DNS   7      
 -- Amairi Ashford               Taylor  Patr               DNS  16      
 -- Khacia Mitchell              stampede track club        DNS   2      
 -- Theresa G-White              stampede eli               DNS   3      
 -- Zykeria Knight               Pearl B High School        DNS   9      
 -- A'Kendria Thompson           Pearl B High School        DNS  17      
 -- Taviona Mcdonald             Wilkinson County           DNS  16      
 -- Alexandria Ruth              stampede eli               DNS  12      
 -- J'Dha Morgan                 Heidelberg                 DNS   1      
 -- Laylen Cooper                Heidelberg                 DNS   3      
 -- Kelly Fairclough             Goulds Panth               DNS  11      
 -- Nicole Seals                 Gulf Coast E               DNS  13      
 -- Kourtney Chambers            Jim Hill                   DNS   1      
 -- Leroyalnika Pierre           Kipp Booker                DNS   9      
 -- Issani Johnson               Holy Savior Menard         DNS  12      
 -- Deshaun Houston              West Jefferson             DNS   6      
 -- Jalayssia Washington         Hammond                    DNS   9      
 -- Lauren Perniciaro            Mt. Carmel                 DNS   2      
 -- Teresa Cashen                Mt. Carmel                 DNS   1      
 -- Jamecia Holman               Canton                     DNS  13      
 -- Jasmine Burns                Canton                     DNS  11      
 -- Halima Cagnani               Black Bear TC              DNS  16      
 -- Ariel Anderson               Natchez                    DNS  18      
 -- Hannah Plaisance             Newman, Isidore            DNS   4      
 -- Michaela Spears              Madison Prep               DNS   4      
 -- Jisela Cordova               NO Military                DNS   8      
 -- Taylor Stratton              Pearl                      DNS   3      
 -- Taylar Fakes                 Pearl                      DNS   2      
 -- Sophia Gershanik             Newman, Isidore            DNS   2      
 -- Raven Diamond                Kentwood                   DNS  18      
 -- Chelsi Williams              Lakeland Inc               DNS   4      
 -- Jadah Barnett                Kipp Booker                DNS   5      
 -- Shon'Daria Brumfield         Kentwood                   DNS  14      
 -- Sarai Banks                  Madison Central            DNS   1      
 -- Da'Ja Caldwell               Madison Prep               DNS   8      
 -- Destini Richardson           Madison Central            DNS  18