2020 LSU HS Classic
Jan 11, 2020

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
             2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020             
                Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                 
 
Event 12  Boys 60 Meter Dash
Top 8 Advance by Time
===================================================================      
 TOP 8 TIMES ADVANCE TO FINAL                                            
FH Composite: C  6.80  2/3/2018    Corey Wren, John Curtis               
        MEET: M  6.86  2016        Kemondrick Walter, Ruston             
    Name                    Year School                 Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Cameron Wilson               Illusions TR              6.94q  2      
  2 Derrick Cruickshank          Fast Lane Tr              7.04q  3      
  3 Anthony Alls                 Florida Elite             7.06q 12      
  4 Lamar Riley                  Dutchtown                 7.07q 14      
  5 JaRule Melvin                Tylertown                 7.09q  3 7.081
  6 Dapriest Hogans              Northwest                 7.09q 16 7.082
  7 Dejuan Ross                  Scotlandville             7.09q  2 7.086
  8 Kayshon Boutte               Westgate                  7.10q  5      
  9 Travonta Antoine             Marksville                7.14   6      
 10 Jereun Wagner                Ruston                    7.15   1      
 11 Shamar Morgan                Flytaf II                 7.16   4 7.151
 12 Desmond Windon               Baker                     7.16   2 7.158
 12 Jeremiah Dillon              Tylertown                 7.16   6 7.158
 14 Kaden Lewis                  Jefferson, Thomas         7.16   4 7.160
 15 DeCorey Ware                 Illusions TR              7.17   6      
 16 Nazzio John                  International Elite       7.18   7 7.174
 17 Obadiah Butler               Crowley                   7.18  16 7.176
 18 Chaunzavia Lewis             Ouachita Parish           7.18  14 7.179
 19 Shane Brooks                 St. Augustine             7.20  15      
 20 Christopher Gravois          White, E.D.               7.23  11      
 21 Jamal Hoard                  Ouachita Parish           7.24  10 7.232
 22 Jayden Ward                  Cougar Track Club         7.24  11 7.233
 23 Trenton Bradley              Natchitoches              7.24   3 7.239
 24 John Henry White             Oak Forest Academy        7.26  11      
 25 Lanard Harris                Woodlawn, Ba              7.27   4 7.265
 26 Ja’kobe McNeil               Opelousas                 7.27   8 7.269
 27 Jalen Paige                  Ruston                    7.28  12      
 28 Ronel Thomas                 Northwest                 7.30  15 7.300
 28 Anthony Moses                Natchitoches              7.30   9 7.300
 30 Jaryn Sanders                Livingston C              7.32  15 7.312
 31 Blayne Delahoussaye          Westgate                  7.32   9 7.318
 32 Kason Jones                  Sapphire Track            7.33   1      
 33 Claude Campbell              Flytaf                    7.36   8      
 34 Kiley Clifton                Baker                     7.38  10      
 35 Syrie Lewis                  Hahnville                 7.39   3      
 36 Jymon Coleman                Florida Elite             7.40  15      
 37 Daniel Miller                Marksville                7.41  16 7.402
 38 Robert Jackson               Hahnville                 7.41   9 7.407
 39 Pierce Bilbo                 St. Louis                 7.42   9 7.415
 40 AJ Moss                      Boston Mount              7.42   8 7.417
 41 Tramon Douglas               Woodlawn, Ba              7.44   1      
 42 Ramohn Love                  Lutcher                   7.46  10      
 43 Tyo Smith                    South Walton Club         7.47  10      
 44 Eric Barnes                  Landry/Walker             7.50  13 7.491
 44 Tyrin Stewart                Zachary                   7.50   1 7.491
 46 Caleb Cummings- Dise         Franklin, Ben             7.50  12 7.497
 47 Kentron White                Carver, G.W.              7.51  14 7.508
 48 Elijah Potts                 Personal Tou              7.51   7 7.509
 49 Sterling Sr. Cyr             Fast Lane Tr              7.53  13      
 50 Tre' Benson                  Catholic, Ba              7.55   7 7.542
 51 Antonio Gayden               West Jefferson            7.55   4 7.550
 52 Kendrick Baudoin             North Vermilion           7.56  12      
 53 Nosaj Mitchell               F.A.S.T                   7.60  10      
 54 Corey Lambert                Brother Martin            7.62   7      
 55 Antonio Lowe                 East Ascension            7.63   1 7.624
 56 Jehdiah Hosley               Sprint Athle              7.63  16 7.626
 57 Jacoby Matthews              North Pike                7.66   6 7.656
 57 Sammy Airheart               River City Finish         7.66   3 7.656
 59 Jacoby Woodall               North Pike                7.67   8      
 60 Jabbar Rodney                St. Augustine             7.69  16      
 61 Noah Straley                 River City Finish         7.71   5      
 62 Christopher Daiger           Scotlandville             7.73   4      
 63 Garrin Green                 Livingston C              7.74   7      
 64 Bryan Mclin                  Jim Hill                  7.75   8      
 65 Christopher Collado          Flytaf III                7.79   5      
 66 Bruce Vanjaarsveld           Finish                    7.80  14      
 67 Bo Geautreau                 Catholic, Ba              7.82  12      
 68 Davis Davis-Lyric            Rising Stars              7.84   2      
 69 Framanian Plowden            North Vermilion           7.87   7 7.862
 70 Michael Robinson             Fast Lane Tr              7.87  10 7.869
 71 Gavin Fotenot                St. Louis                 7.92  11      
 72 Lawrence Armstead            Sprint Athle              7.95  12      
 73 Jordan Jackson               Fast Lane Tr              7.97  16      
 74 Darrell Lee                  Karr, Edna                7.98  14      
 75 Andrew Canavan               Finish                    8.04   4      
 76 Zeyon Charles                JaxFINISH                 8.12  10      
 77 Francis Flannery             Sprint Athle              8.26  15      
 78 Tyrek Williams               West Jefferson            8.35  14      
 79 Preston Grant                F.A.S.T                   8.40   4      
 -- Mondarius Parker             Canton                     DNS   5      
 -- Jamarcus Brent               Canton                     DNS  12      
 -- Barnes Wadford               Canton Academy             DNS  13      
 -- Robert Jared Williams        Sprint Athle               DNS   8      
 -- Cameron Smith                Sprint Athle               DNS  15      
 -- Chris Parker                 Sprint Athle               DNS  13      
 -- Mosley Trent                 Pearl B High School        DNS   6      
 -- Davis Tre                    Pearl B High School        DNS  15      
 -- Brandon Pottinger            South Dade Express         DNS   6      
 -- Dwayne Taylor                Hammond                    DNS   9      
 -- Alex Mabry                   Canton Academy             DNS   8      
 -- Cornell Brown                Broadmoor                  DNS   9      
 -- Nolan Thompson               Wilkinson County           DNS  13      
 -- Tyler Stevens                Broadmoor                  DNS   5      
 -- Landon Meche                 Ascension Episcopal        DNS  11      
 -- Tabaris Charles              Heidelberg                 DNS   1      
 -- Dezarion Singleton           Wilkinson County           DNS  13      
 -- Jayvion Jones                Heidelberg                 DNS  14      
 -- Kyron Lewis                  Holy Savior Menard         DNS   3      
 -- Derrick Stovall              Pearl                      DNS  14      
 -- Jack Catchings               St. James                  DNS   5      
 -- Jarrett Simpson              St. James                  DNS  13      
 -- Tyson Williams               Lakeland Inc               DNS  11      
 -- Tyrone Boissiere             NO Military                DNS  11      
 -- Larry Singleton              Lee Stem / V               DNS  16      
 -- Jackson Shannon              Washington-Marion          DNS  16      
 -- Brandon Johnson              Kipp Booker                DNS   9      
 -- Calvin Howard                NO Military                DNS  12      
 -- Brooks Bolton                Madison Central            DNS  13      
 -- Levi Matthews                Madison Prep               DNS  11      
 -- Adam Yocum                   Black Bear TC              DNS   8      
 -- Payton Vidrine               Mamou                      DNS   5      
 -- Andra Porter                 Madison Prep               DNS  15      
 -- Corvin Johnson               Pearl                      DNS  10      
 -- Ethan Auzenne                Opelousas                  DNS   7      
 -- Josh Zalkan                  Black Bear TC              DNS   7      
 -- Adrian Sharper, Jr           Jehovah-Jire               DNS   3      
 -- Kelby Hill                   Captain Shreve             DNS   9      
 -- Duke Wirth                   Newman, Isidore            DNS   6      
 -- Dicoby Harper                Kipp Booker                DNS   2      
 -- Lambert Boisierre            Newman, Isidore            DNS   2      
 -- Daejana Spears               Epic Speed T               DNS   2      
 -- Island Blanche               Epic Speed T               DNS   1      

                    
                    
 B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 
             2020 LSU High School Indoor Classic - 1/11/2020             
                Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                 
 
Event 12  Boys 60 Meter Dash
Top 8 Advance by Time
===================================================================      
 TOP 8 TIMES ADVANCE TO FINAL                                            
FH Composite: C  6.80  2/3/2018    Corey Wren, John Curtis               
        MEET: M  6.86  2016        Kemondrick Walter, Ruston             
    Name                    Year School                 Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Cameron Wilson               Illusions TR              6.94q  2      
  2 Derrick Cruickshank          Fast Lane Tr              7.04q  3      
  3 Anthony Alls                 Florida Elite             7.06q 12      
  4 Lamar Riley                  Dutchtown                 7.07q 14      
  5 JaRule Melvin                Tylertown                 7.09q  3 7.081
  6 Dapriest Hogans              Northwest                 7.09q 16 7.082
  7 Dejuan Ross                  Scotlandville             7.09q  2 7.086
  8 Kayshon Boutte               Westgate                  7.10q  5      
  9 Travonta Antoine             Marksville                7.14   6      
 10 Jereun Wagner                Ruston                    7.15   1      
 11 Shamar Morgan                Flytaf II                 7.16   4 7.151
 12 Desmond Windon               Baker                     7.16   2 7.158
 12 Jeremiah Dillon              Tylertown                 7.16   6 7.158
 14 Kaden Lewis                  Jefferson, Thomas         7.16   4 7.160
 15 DeCorey Ware                 Illusions TR              7.17   6      
 16 Nazzio John                  International Elite       7.18   7 7.174
 17 Obadiah Butler               Crowley                   7.18  16 7.176
 18 Chaunzavia Lewis             Ouachita Parish           7.18  14 7.179
 19 Shane Brooks                 St. Augustine             7.20  15      
 20 Christopher Gravois          White, E.D.               7.23  11      
 21 Jamal Hoard                  Ouachita Parish           7.24  10 7.232
 22 Jayden Ward                  Cougar Track Club         7.24  11 7.233
 23 Trenton Bradley              Natchitoches              7.24   3 7.239
 24 John Henry White             Oak Forest Academy        7.26  11      
 25 Lanard Harris                Woodlawn, Ba              7.27   4 7.265
 26 Ja’kobe McNeil               Opelousas                 7.27   8 7.269
 27 Jalen Paige                  Ruston                    7.28  12      
 28 Ronel Thomas                 Northwest                 7.30  15 7.300
 28 Anthony Moses                Natchitoches              7.30   9 7.300
 30 Jaryn Sanders                Livingston C              7.32  15 7.312
 31 Blayne Delahoussaye          Westgate                  7.32   9 7.318
 32 Kason Jones                  Sapphire Track            7.33   1      
 33 Claude Campbell              Flytaf                    7.36   8      
 34 Kiley Clifton                Baker                     7.38  10      
 35 Syrie Lewis                  Hahnville                 7.39   3      
 36 Jymon Coleman                Florida Elite             7.40  15      
 37 Daniel Miller                Marksville                7.41  16 7.402
 38 Robert Jackson               Hahnville                 7.41   9 7.407
 39 Pierce Bilbo                 St. Louis                 7.42   9 7.415
 40 AJ Moss                      Boston Mount              7.42   8 7.417
 41 Tramon Douglas               Woodlawn, Ba              7.44   1      
 42 Ramohn Love                  Lutcher                   7.46  10      
 43 Tyo Smith                    South Walton Club         7.47  10      
 44 Eric Barnes                  Landry/Walker             7.50  13 7.491
 44 Tyrin Stewart                Zachary                   7.50   1 7.491
 46 Caleb Cummings- Dise         Franklin, Ben             7.50  12 7.497
 47 Kentron White                Carver, G.W.              7.51  14 7.508
 48 Elijah Potts                 Personal Tou              7.51   7 7.509
 49 Sterling Sr. Cyr             Fast Lane Tr              7.53  13      
 50 Tre' Benson                  Catholic, Ba              7.55   7 7.542
 51 Antonio Gayden               West Jefferson            7.55   4 7.550
 52 Kendrick Baudoin             North Vermilion           7.56  12      
 53 Nosaj Mitchell               F.A.S.T                   7.60  10      
 54 Corey Lambert                Brother Martin            7.62   7      
 55 Antonio Lowe                 East Ascension            7.63   1 7.624
 56 Jehdiah Hosley               Sprint Athle              7.63  16 7.626
 57 Jacoby Matthews              North Pike                7.66   6 7.656
 57 Sammy Airheart               River City Finish         7.66   3 7.656
 59 Jacoby Woodall               North Pike                7.67   8      
 60 Jabbar Rodney                St. Augustine             7.69  16      
 61 Noah Straley                 River City Finish         7.71   5      
 62 Christopher Daiger           Scotlandville             7.73   4      
 63 Garrin Green                 Livingston C              7.74   7      
 64 Bryan Mclin                  Jim Hill                  7.75   8      
 65 Christopher Collado          Flytaf III                7.79   5      
 66 Bruce Vanjaarsveld           Finish                    7.80  14      
 67 Bo Geautreau                 Catholic, Ba              7.82  12      
 68 Davis Davis-Lyric            Rising Stars              7.84   2      
 69 Framanian Plowden            North Vermilion           7.87   7 7.862
 70 Michael Robinson             Fast Lane Tr              7.87  10 7.869
 71 Gavin Fotenot                St. Louis                 7.92  11      
 72 Lawrence Armstead            Sprint Athle              7.95  12      
 73 Jordan Jackson               Fast Lane Tr              7.97  16      
 74 Darrell Lee                  Karr, Edna                7.98  14      
 75 Andrew Canavan               Finish                    8.04   4      
 76 Zeyon Charles                JaxFINISH                 8.12  10      
 77 Francis Flannery             Sprint Athle              8.26  15      
 78 Tyrek Williams               West Jefferson            8.35  14      
 79 Preston Grant                F.A.S.T                   8.40   4      
 -- Mondarius Parker             Canton                     DNS   5      
 -- Jamarcus Brent               Canton                     DNS  12      
 -- Barnes Wadford               Canton Academy             DNS  13      
 -- Robert Jared Williams        Sprint Athle               DNS   8      
 -- Cameron Smith                Sprint Athle               DNS  15      
 -- Chris Parker                 Sprint Athle               DNS  13      
 -- Mosley Trent                 Pearl B High School        DNS   6      
 -- Davis Tre                    Pearl B High School        DNS  15      
 -- Brandon Pottinger            South Dade Express         DNS   6      
 -- Dwayne Taylor                Hammond                    DNS   9      
 -- Alex Mabry                   Canton Academy             DNS   8      
 -- Cornell Brown                Broadmoor                  DNS   9      
 -- Nolan Thompson               Wilkinson County           DNS  13      
 -- Tyler Stevens                Broadmoor                  DNS   5      
 -- Landon Meche                 Ascension Episcopal        DNS  11      
 -- Tabaris Charles              Heidelberg                 DNS   1      
 -- Dezarion Singleton           Wilkinson County           DNS  13      
 -- Jayvion Jones                Heidelberg                 DNS  14      
 -- Kyron Lewis                  Holy Savior Menard         DNS   3      
 -- Derrick Stovall              Pearl                      DNS  14      
 -- Jack Catchings               St. James                  DNS   5      
 -- Jarrett Simpson              St. James                  DNS  13      
 -- Tyson Williams               Lakeland Inc               DNS  11      
 -- Tyrone Boissiere             NO Military                DNS  11      
 -- Larry Singleton              Lee Stem / V               DNS  16      
 -- Jackson Shannon              Washington-Marion          DNS  16      
 -- Brandon Johnson              Kipp Booker                DNS   9      
 -- Calvin Howard                NO Military                DNS  12      
 -- Brooks Bolton                Madison Central            DNS  13      
 -- Levi Matthews                Madison Prep               DNS  11      
 -- Adam Yocum                   Black Bear TC              DNS   8      
 -- Payton Vidrine               Mamou                      DNS   5      
 -- Andra Porter                 Madison Prep               DNS  15      
 -- Corvin Johnson               Pearl                      DNS  10      
 -- Ethan Auzenne                Opelousas                  DNS   7      
 -- Josh Zalkan                  Black Bear TC              DNS   7      
 -- Adrian Sharper, Jr           Jehovah-Jire               DNS   3      
 -- Kelby Hill                   Captain Shreve             DNS   9      
 -- Duke Wirth                   Newman, Isidore            DNS   6      
 -- Dicoby Harper                Kipp Booker                DNS   2      
 -- Lambert Boisierre            Newman, Isidore            DNS   2      
 -- Daejana Spears               Epic Speed T               DNS   2      
 -- Island Blanche               Epic Speed T               DNS   1