Timetable/Results

Day/Time Sex Event
Fri 4:00 PM G High Jump
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G Pole Vault
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G Discus
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B Long Jump
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B Shot Put
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B Javelin
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 4x800 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 4x800 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 100 Meters Hurdles
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 110 Meters Hurdles
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 100 Meters
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 100 Meters
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 400 Meters
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 400 Meters
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 200 Meters
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 200 Meters
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 300 Meters Hurdles
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 300 Meters Hurdles
Prelims   Startlist/Results
Fri 4:00 PM G 800 Meters
Finals   Startlist/Results
Fri 4:00 PM B 800 Meters
Finals   Startlist/Results
Fri 6:00 PM G Triple Jump
Finals   Startlist/Results
Day/Time Sex Event
Sat 10:00 AM G Shot Put
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM G Javelin
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM B High Jump
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM B Pole Vault
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM B Triple Jump
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM B Discus
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM G 1600 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM B 1600 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 10:00 AM G Long Jump
Finals   Startlist/Results
Sat 11:00 AM G 3200 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 11:00 AM B 3200 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 4x200 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 4x200 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 1600 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 1600 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 100 Meters Hurdles
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 110 Meters Hurdles
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 100 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 100 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 800 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 800 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 4x100 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 4x100 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 400 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 400 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 300 Meters Hurdles
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 300 Meters Hurdles
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 200 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 200 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 3200 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM G 4x400 Meters Relay
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 3200 Meters
Finals   Startlist/Results
Sat 1:00 PM B 4x400 Meters Relay
Finals   Startlist/Results

Women's Team Scores

1 Whitehaven (Tenn.) 52
2 St. Paul's Epis. (Ala.) 51
3 Opelika (Ala.) 42
4 Zachary 38
5 Hattiesburg (Miss.) 28
6 Mandeville 24
7 Pelham (Ala.) 22
8 McMain 21
9 UMS-Wright (Ala.) 20
10 McGill-Toolen (Ala.) 19
11 McDonogh #35 18
12 Baker (Ala.) 16
12 Riverside 16
14 White Station (Tenn.) 15
15 St. Scholastica 14
16 St. Thomas Aquinas 13
16 St. Agnes (Miss.) 13
16 St. Katharine 13
19 Mt. Carmel Academy 12
20 Antioch (Tenn.) 10
20 John Curtis 10
20 First Baptist 10
20 Houston (Tenn.) 10
20 Kentwood 10
20 Ruston 10
20 St. Mary's Academy 10
27 Parkway 8
27 St. Louis 8
27 Ridgeway (Tenn.) 8
27 Vandebilt Catholic 8
31 John Ehret 6.2
32 West Jefferson 6
33 Lakeshore 5
34 Dominican 4.2
35 Westminster Christian 4
35 Hahnville 4
37 McComb (Miss.) 2
37 John McDonogh 2
37 Poplarville (Miss.) 2
40 Sacred Heart 1.2
41 Edna Karr 1
41 Picayune (Miss.) 1
41 Thompson (Ala.) 1
44 Isidore Newman .2
44 Ursuline Academy .2

Men's Team Scores

1 Conroe Oak Ridge (Texas) 46.5
2 Houston (Tenn.) 45
2 Opelika (Ala.) 45
4 St. Paul's (Covington) 44
5 Edna Karr 34
6 Hahnville 30
7 St. Augustine 28
8 McGill-Toolen (Ala.) 27
9 John Curtis 26
9 Thompson (Ala.) 26
11 North DeSoto 22
12 Picayune (Miss.) 18
13 L.W. Higgins 16
13 Landry/Walker 16
15 Central, Baton Rouge 15
16 Mandeville 14
16 McComb (Miss.) 14
18 UMS-Wright (Ala.) 11
19 Lusher Charter 10
19 Jewel Sumner 10
19 Tylertown (Miss.) 10
22 Archbishop Rummel 8
22 Hattiesburg (Miss.) 8
22 Tara 8
25 St. Thomas Aquinas 6
25 Bartlett (Tenn.) 6
25 St. Paul's Epis. (Ala.) 6
25 Trinity Presbyterian (Ala.) 6
25 Walker 6
30 Archbishop Shaw 5
31 Episcopal 4
31 Parkway 4
31 West Monroe 4
34 Ascension Catholic 2
34 St. Louis 2
34 Westminster Christian 2
34 Jesuit 2
38 Comeaux 1
38 HL Bourgeois 1
40 Isidore Newman .5