B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License
2017 LSU High School Last Chance Qualifier - 2/4/2017
Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA
Event 8 Boys 1600 Meter Run
===================================================================
HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 4:15.90 2/22/2014 Zachary Albright, St. Paul's
MEET: M 4:26.35 2/6/2016 Jacob Daigle, Assumption
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Eric Coston 12 St. Paul's 4:19.51M 1
2 Michael Brown 12 Newman, Isidore 4:25.30M 1
3 Graham Frazier 11 Episcopal 4:25.32M 1
4 Adam Wise 11 Fontainebleau 4:25.43M 1
5 Hayden Courrege 11 Brother Martin 4:31.82 1
6 Randy Carter, Jr. 12 Jehovah-Jire 4:32.85 1
7 thomas daigle 11 Ascension Catholic 4:35.28 2
8 Stephen Schlottman 11 St. Paul's 4:37.05 1
9 Kenny Schafer 10 Episcopal 4:37.47 1
10 Harold Miller 12 Catholic, Ba 4:38.67 2
11 Seth Papineau 12 Airline 4:38.77 1
12 Charles Kreamer 12 St. Thomas More 4:39.81 1
13 Zachary Barthel 11 Curtis, John 4:40.02 1
14 Tyler McVay 12 West Ouachita 4:40.29 1
15 Hunter Castaneda 11 West Ouachita 4:41.42 1
16 Cade Martin 10 Holy Cross 4:41.72 1
17 Caleb Dugas 12 Catholic, Ba 4:42.14 2
18 Kaleb Chanet 12 East Ascension 4:45.39 2
19 Sam Avants 10 White, E.D. 4:47.35 1
20 Josiah Perez 11 Neville 4:48.65 2
21 Owen Pellegrin 12 Covenant Christian 4:48.83 1
22 Rico Coleman 10 St. Martin's 4:49.42 2
23 Henry Snyder 11 Mandeville 4:50.55 1
24 luke spano 11 Ascension Catholic 4:51.13 2
25 Alexander Bienvenu 12 Archbishop Rummel 4:51.26 2
26 Kyle Merchant 11 Belle Chasse 4:52.71 2
27 Benjamin Bone 10 St. Martin's 4:52.92 2
28 Trent Terminie 10 Holy Cross 4:55.10 2
29 Michael Folse 11 Vandebilt Catholic 4:56.72 2
30 Logan Lucas 10 St. Thomas Aquinas 4:57.72 2
31 Jack Moran 09 University Lab 4:58.67 3
32 Daniel Ahrens 10 Alexandria 4:58.97 3
33 Xavier Wilson 11 Airline 4:59.74 3
34 Brady Mitchell 11 Curtis, John 5:02.00 2
35 Dominick Thomas 12 Zachary 5:03.40 5
36 Mico Weller 11 Slidell 5:03.68 2
37 Lane Robichaux 11 South Terrebonne 5:04.01 3
38 Algernon Washingto 10 Baker 5:04.61 1
39 Andrew King 12 Walker 5:08.04 2
40 Gabriel Eberle 11 Archbishop Rummel 5:09.54 3
41 Paul Mantzel 10 Belle Chasse 5:10.92 3
42 Nick Story 09 Sumner, Jewel 5:12.56 3
43 Cyrus Cox 09 Holy Savior Menard 5:13.16 3
44 Sedrick Watson 11 Bonnabel 5:13.72 4
45 Dominic Michalik 12 Slidell 5:17.21 5
46 Abram Bernstein 09 Brother Martin 5:17.45 4
47 Tyler Foley 12 Lake Area New Tech 5:18.49 5
48 Leslie Johnson 09 Baker 5:19.92 1
49 Adrian Gonzales 09 Sumner, Jewel 5:22.40 4
50 Mack Allen 11 East Ascension 5:22.74 4
51 Ben Grice 11 Zachary 5:23.67 5
52 Christen Meaux 12 Erath 5:24.69 4
53 Joshua Robert 10 Hamilton Christian 5:24.95 5
54 Troy Meadows 09 Franklin Parish 5:30.90 5
55 Josh White 11 Ruston 5:31.05 3
56 Mason Hemphil 12 Pearl River 5:32.17 4
57 Douglas Robinson 09 St. Thomas Aquinas 5:33.19 3
58 Brad Crittenden 11 Delcambre 5:33.74 3
59 john robinson 11 Madison Prep 5:37.30 5
60 Christian Devers 11 Byrd, C.E. 5:38.58 3
61 Joshua Odom 09 Lacassine 5:39.24 4
62 Grant Carey 11 Newman, Isidore 5:43.43 4
63 kiren smith 09 Glen Oaks 5:46.33 5
64 Jalen McCreedy 12 Grand Lake 5:46.52 4
65 Tim Duprey 11 De La Salle 5:48.67 5
66 Aidan Williams 8 Ridgewood 5:50.23 4
67 Valente Hernandez 10 Bourgeois, H.L. 5:50.73 4
68 Nick Morel 11 Catholic, Po 5:53.14 5
69 Julian Johnson 12 Baton Rouge Magnet 5:54.00 4
70 Devon Rucker 09 St. Charles 5:57.10 4
71 Gregory Bergeron 09 St. Charles 5:57.20 4
72 Laken Sindel 12 King, Grace 6:02.07 4
73 Ethan Hayes 10 Crowley 6:07.63 3
74 Wesley Patterson 11 East St. John 6:17.68 5
75 Michael Lanclos 10 Opelousas 6:20.14 4
76 Adam Raslan 8 Ridgewood 6:24.49 5
77 Juan Patterson 10 Lake Area New Tech 6:37.71 5
78 thomas watson 12 Glen Oaks 6:45.10 5
79 Cole Petrovich 09 De La Salle 6:45.64 5
-- Blake Cantrell 12 Rosepine DNF 2
-- Harrison Hartwell 10 Ruston DNS 2
-- Saulomon John 11 Woodlawn, Ba DNS 3
-- javien broussard 10 Delcambre DNS 3
-- Micah Barnett 12 Central, Bat DNS 4
-- Ethen Surie 11 Erath DNS 3
-- Aaron Jones 11 Alexandria DNS 4
-- Andrew Edmonds 12 Covenant Christian DNS 2
-- Blake Moss 09 Cedar Creek DNS 5
-- Jacob Seeling 11 Holy Savior Menard DNS 3
-- Lucas Malter 12 Jesuit, New Orleans DNS 3
-- Victor Lopez 11 Central, Bat DNS 3
-- Matthew Wilder 09 Holden DNS 5
-- Chandler Sullivan 11 West Feliciana DNS 5
-- Jacob Wilder 11 Holden DNS 4