B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License 1/5/2019 - 7:34 PM
2019 LSU High School Indoor Classic - 1/5/2019
Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA
Event 13 Girls 400 Meter Dash
===================================================================
SECTIONS AGAINST TIME
FH Composite: C 55.93 2000 Christie Fairley, George County
MEET: M 54.89 2006 Brandi Cross, Stampede TC (TX)
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Latasha Smith Fast Lane Tr 56.80 1
2 Kameron Scllie Fast Lane Tr 59.10 2
3 Liah Collins Team Quest 59.43 2
4 Maisha Atkinson palm beach t 59.81 2
5 Alexandria Ruth stampede track club 1:00.05 1
6 Jada Williams Ruston 1:00.09 4
7 Kayla Collins Archbishop Carroll 1:00.10 4
8 Cesley Williams stampede track club 1:00.27 1
9 Nyah Snyder Sprint Athle 1:00.44 4
10 Patasha Bryan South Walton Club 1:01.35 3
11 Delayni Etienne Showtime Exp 1:01.36 1
12 Aaliyah Allen Carver, G.W. 1:01.58 6
13 Nicole Braggs Cougar express 1:01.67 3
14 Faith Outing Leesville 1:01.71 2
15 Kamrin Hooks Captain Shreve 1:01.87 6
16 Kiah Williams Hallandale Thunder 1:01.99 2
17 Monet McDaniels Zachary 1:03.22 7
18 Nyjae Blanton Carver, G.W. 1:03.95 6
19 Mykenzie Webb Track Phi Track 1:04.20 5
20 Dajanee Washington Northside Striders 1:04.29 4
21 Noa Smith Archbishop C 1:04.33 5 1:04.323
22 Ka'Islah Banks St. Katharine 1:04.33 3 1:04.330
23 Tahira Bakare Archbishop Carroll 1:04.40 5
24 Cydni Samuel St. Katharine 1:04.44 3
25 Akierah Walker Clinton 1:04.61 7
26 Kaitlynn Webbe Young Achiev 1:04.78 8
27 Jaylah Jackson Young Achiev 1:04.89 5
28 Carrington Green Zachary 1:05.32 10
29 Jordan Lee Lafayette 1:05.44 9
30 Mirajah Shelby Karr, Edna 1:05.54 7
31 Makayla Flakes Northside Striders 1:05.70 3
32 Briah Moffett Lafayette 1:05.87 9
33 Dikeriun Straughter Ouachita Parish 1:06.04 6
34 Alexandra Johnson Hahnville 1:06.12 13
35 Catherine Hensarling St. Thomas More 1:06.31 14
36 Japerlyn Pitre New Iberia 1:06.38 17
37 Olivia Cook St. Joseph's 1:06.76 11
38 Leanna William Showtime Exp 1:06.86 6
39 Aleigha Sanders Port Gibson 1:07.05 8
40 Nadeline Santana Higgins, L.W. 1:07.19 15
41 Nina Ramey Track Phi Track 1:07.56 7
42 Tyra Fields Ruston 1:07.61 5
43 Aliana Henry New Iberia 1:08.10 16
44 Maranda Crutchfield Personal Tou 1:08.35 9
45 Ke'yona Gabriel Central Lafourche 1:08.40 8
46 Ah'Taryn Mack San Antonio Heat TC 1:08.48 7
47 Grace Preston Fast Lane four 1:08.82 4
48 Ayanna Roberts Ouachita Parish 1:08.95 8
49 Jayla Henderson San Antonio Heat TC 1:09.09 6
50 Jada Conner Clinton 1:09.29 8
51 Marigny Clay Hahnville 1:09.39 13
52 Jaiya Covington Northside St 1:09.75 15
53 Joy Jenkins Generation Sports 1:09.89 17
54 CourTneana Beverly Natchez 1:09.93 17
55 Madison Biggerstaff Madison Central 1:09.96 12
56 Tailer Thompson Clinton Elite 1:10.45 11
57 promise batteaste` Natchez 1:11.38 15
58 Aderia James East Ascension 1:11.39 12
59 Tyriell Shenall West Jefferson 1:11.80 13
60 RaShaye Mays Northside St 1:12.06 14
61 M’kynzi Sanders Miami Killian 1:12.26 3
62 Sydney Goldberg University Lab 1:12.42 12
63 Kennedi White Cabrini 1:12.48 17
64 Keasia Simoneaux St. James 1:12.50 16
65 Jenna Neslage South Walton Club 1:12.87 9
66 Ja'kayla Warren East Ascension 1:13.07 16
67 Kandace Law Captain Shreve 1:13.30 13
68 Ava Dunn St. Joseph's 1:13.56 13
69 Kamerin Collins Archbishop C 1:13.72 9
70 Tiana Hicks Port Gibson 1:13.85 9
71 Tikala Bland Canton 1:14.24 10
72 Alana Carter Cabrini 1:14.59 17
73 Madison Reado Curtis, John 1:15.01 12
74 Anaiya Johnson West Jefferson 1:17.19 12
75 Ryan Roper Runnels 1:19.85 16
76 Carolina Kiki Costello McGehee, Louise 1:20.16 14
77 Georgia Gambrell McGehee, Louise 1:28.33 14
78 Ja'Myla Brown Canton 1:30.35 10
79 Elasher Washington St. James 1:35.43 13
-- Latorium Vigne North Pike DNF 17
-- Jai'lynn smith stampede eli DQ 1 broke too soon
-- Tacherria Lawson Clinton Elite DQ 11 broke too soon
-- Alayna Chase Sapphire TC DNS 11
-- Kasia Cooper South Dade Express DNS 1
-- Tyrell Garrett Cohen College Prep DNS 15
-- Joi Brown Jehovah-Jire DNS 11
-- Diamond Moore Cohen College Prep DNS 15
-- Olivia P Smith Mississippi DNS 11
-- Alacia Myles Karr, Edna DNS 5
-- Maliyah Hill Scotlandville DNS 16
-- De'aria Smith Miami Killian DNS 2
-- Madelyn Nicaud St. Thomas Aquinas DNS 7
-- Malaysia English Scotlandville DNS 16
-- Kayla Coleman Higgins, L.W. DNS 15
-- Mariah Bowscer Landry/Walker DNS 10
-- Kennedy Himes Generation Sports DNS 14
-- Madison Wood Terrebonne DNS 10
-- Anitra Payne Landry/Walker DNS 14
-- Bre'Anna Johnson Personal Tou DNS 10
-- Lauren Anne Smith Mississippi DNS 12
-- Keshailyn Cowles Fast lane two DNS 4
-- Tea Harris Curtis, John DNS 8