Delta Timing Group - Contractor License                    5/20/2017 - 12:56 PM
              Perry Division II District - 5/18/2017 to 5/20/2017               
                               Perry High School                                
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Will run as final on Saturday                                                  
 Top 4 Advance to Regionals                                                     
    District: @ 5:08.07  5/21/2016   Katie Engle, Gilmour Acad                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals                                                                          
  1 Leah Roter                11 Beachwood            5:00.50    5:[email protected]  10   
  2 Ashley Rulison            10 Beaumont             5:18.25    5:14.61    8   
  3 Katie Engle               10 Gilmour Academy      5:15.00    5:24.89    6   
  4 Dalia Tabachnik           12 Hawken               5:35.00    5:30.13    5   
  5 Alannah Barton            10 Gilmour Academy      5:45.00    5:39.48    4   
  6 Kayla Bertholf            11 Ash. Edgewood        5:48.00    5:48.15    3   
  7 Anna Farrington            9 Beaumont             5:52.45    5:48.43    2   
  8 Shannon Stanforth         12 West Geauga          5:48.00    5:52.04    1   
  9 Ellie Weiss               10 Hawken                          5:55.36        
 10 Eve Brunell                9 Ash. Edgewood        5:59.00    5:55.53        
 11 Juilia DiBease            10 Perry                           6:03.62        
 12 Camryn Boylan             11 Wickliffe            6:20.00    6:19.97        
 13 Julia Vavpetic             9 Jefferson Area       6:39.61    6:25.54        
 14 Ellie Benedict            10 West Geauga          6:57.00    6:52.91        
 -- Tori Shubitowski           9 Conneaut                            DNS        
 -- Abigal Bendis             10 Beachwood            5:40.50        DNS        
 -- Carrie Bambarger          11 Conneaut                            DNS        
 -- Alicia Rodriguez          11 Perry                5:50.00        DNS        
 -- Olivia Linsky              9 Cle. Vasj            7:00.00        DNS        
 -- Nikki Squatrito           12 Jefferson Area       5:20.54        DNS        
================================================================================
                        Women - Team Rankings - 17 Events Scored                
================================================================================
    1) Gilmour Academy            116        2) Perry                     101.50
    3) Beachwood                   92        3) Beaumont                   92   
    5) Orange                      56        6) Jefferson Area             44   
    7) West Geauga                 40        8) Ash. Edgewood              39   
    9) Cle. VASJ                   26       10) Hawken                     25.50
   11) Conneaut                    15       12) Wickliffe                  12   
   13) St. Martin dePorres          2       13) Collinwood                  2