2019 Graduate Classic
Jan 11-12 2019

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 Delta Timing Group - Contractor License    1/12/2019 - 3:49 PM
        2019 Graduate Classic - 1/11/2019 to 1/12/2019         
                   Indoor Track & Field Meet                   
         Bob Devaney Sports Center - Lincoln, Nebraska         
 
Event 31  Women 60 Meter Hurdles
===============================================================
 4 HEATS                                                       
 HEAT WINNERS PLUS NEXT 4 FASTEST ADVANCE TO FINALS            
 5 AUTO QUALIFIERS PLUS TOP 27 FROM QUALIFYING ROUND           
 WILL COMPETE IN THE PRELIM ROUND                              
     Devaney: S  7.92  2/25/2006   Priscilla Lopes, Nebraska   
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Schow, Rachel                Minnesota                 8.52
  2 Lewis, Raynesha              Nebraska                  8.73
  3 Coombe, Victoria             Drake                     8.83
  4 Hadley, Skylar               Unattached                8.85
  5 Adams, Tyjai                 Washburn                  9.03
  6 Ilves, Johanna               Nebraska                  9.16
  7 Omerzu, Lara                 Nebraska                  9.23
  8 Pokuaah, Jacqueline          Cloud County CC          10.07

                    
                    
 Delta Timing Group - Contractor License    1/12/2019 - 3:49 PM
        2019 Graduate Classic - 1/11/2019 to 1/12/2019         
                   Indoor Track & Field Meet                   
         Bob Devaney Sports Center - Lincoln, Nebraska         
 
Event 31  Women 60 Meter Hurdles
===============================================================
 4 HEATS                                                       
 HEAT WINNERS PLUS NEXT 4 FASTEST ADVANCE TO FINALS            
 5 AUTO QUALIFIERS PLUS TOP 27 FROM QUALIFYING ROUND           
 WILL COMPETE IN THE PRELIM ROUND                              
     Devaney: S  7.92  2/25/2006   Priscilla Lopes, Nebraska   
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Schow, Rachel                Minnesota                 8.52
  2 Lewis, Raynesha              Nebraska                  8.73
  3 Coombe, Victoria             Drake                     8.83
  4 Hadley, Skylar               Unattached                8.85
  5 Adams, Tyjai                 Washburn                  9.03
  6 Ilves, Johanna               Nebraska                  9.16
  7 Omerzu, Lara                 Nebraska                  9.23
  8 Pokuaah, Jacqueline          Cloud County CC          10.07