2019 Graduate Classic
Jan 11-12 2019

Live Heats

Heat 1
1 NEB
NEB A
9:47.07
2 DRAK
DRAK A
9:57.92
3 NEB
NEB B
10:21.38
4 CLOD
CLOD A
10:26.10
5 UNK
UNK A
10:26.17
6 NEB
NEB C
10:34.02
7 UNK
UNK B
10:45.68
8 CLOD
CLOD B
10:51.33
9 WSHB
WSHB A
10:53.12
10 COWL
COWL A
11:03.01
  MINN
MINN A
DNS
 Back to Timetable

STARTLIST

                        
Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/12/2019 03:50 PM
                2019 Graduate Classic - 1/11/2019 to 1/12/2019                 
                           Indoor Track & Field Meet                           
                 Bob Devaney Sports Center - Lincoln, Nebraska                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 34  Men Distance Medley (11)
===============================================================================
 1 SECTION FINAL
 DOUBLE WATERFALL START
 1 TURN STAGGER
 1200x400x800x1600
     Devaney:  9:34.46  3/3/2001    , Colorado State                           
                        Vermillion, Smith, Alzola, Berryhill              
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Drake  'A'                                                   
     1) Kelly, Kevin                    2) Moses, Forest                  
     3) Lechleitner, Xavier             4) Yeager, Joshua                 
  2  Cloud County CC  'A'                                         
     1) Kiptoo, Dennis                  2) Mahlakoane, Lesley             
     3) Khvichava, Saba                 4) Kenyi, Santino                 
  3  Nebraska-Kearney  'A'                                        
     1) Simonson, Seth                  2) Mumby, Jake                    
     3) Lindgren, Max                   4) Willis, Cole                   
  4  Minnesota  'A'                                               
     1) LaRance, Dawson                 2) Eliason, Seth                  
     3) Ali, Obsa                       4) Hoeft, Owen                    
  5  Nebraska  'A'                                                
     1) De Spong, Jordan                2) Barrett, Bryce                 
     3) Moss, Ty                        4) Kusche, George                 
  6  Washburn  'A'                                                
     1) Taylor, Jake                    2) Clark, Brandon                 
     3) Meeks, Derek                    4) Coddington, Joseph             
  7  Nebraska-Kearney  'B'                                        
     1) Louviere, Masen                 2) Bertrand, Jarrett              
     3) Matousek, Trevor                4) Jeffries, Declan               
  8  Cowley College  'A'                                          
     1) Howard, Donte                   2) Atchley, Shaw                  
     3) Marshall, Deven                 4) McBride, Noah                  
  9  Nebraska  'B'                                                
     1) LeComte, Karson                 2) Bates, Ryan                    
     3) Bambals, Daniels                4) Timmons, Bailey                
 10  Cloud County CC  'B'                                         
     1) Reynders, Thom                  2) Brown, Tanner                  
     3) Chinya, Gabriel                 4) Gebreselase, Abele             
 11  Nebraska  'C'                                                
     1) Eastman, Ryan                   2) Fenner, Sadio                  
     3) Tollinger, Alex                 4) Kennedy, Ryan                  
 12                                                               

                    
                    
Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/12/2019 03:50 PM
                2019 Graduate Classic - 1/11/2019 to 1/12/2019                 
                           Indoor Track & Field Meet                           
                 Bob Devaney Sports Center - Lincoln, Nebraska                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 34  Men Distance Medley (11)
===============================================================================
 1 SECTION FINAL
 DOUBLE WATERFALL START
 1 TURN STAGGER
 1200x400x800x1600
     Devaney:  9:34.46  3/3/2001    , Colorado State                           
                        Vermillion, Smith, Alzola, Berryhill              
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Drake  'A'                                                   
     1) Kelly, Kevin                    2) Moses, Forest                  
     3) Lechleitner, Xavier             4) Yeager, Joshua                 
  2  Cloud County CC  'A'                                         
     1) Kiptoo, Dennis                  2) Mahlakoane, Lesley             
     3) Khvichava, Saba                 4) Kenyi, Santino                 
  3  Nebraska-Kearney  'A'                                        
     1) Simonson, Seth                  2) Mumby, Jake                    
     3) Lindgren, Max                   4) Willis, Cole                   
  4  Minnesota  'A'                                               
     1) LaRance, Dawson                 2) Eliason, Seth                  
     3) Ali, Obsa                       4) Hoeft, Owen                    
  5  Nebraska  'A'                                                
     1) De Spong, Jordan                2) Barrett, Bryce                 
     3) Moss, Ty                        4) Kusche, George                 
  6  Washburn  'A'                                                
     1) Taylor, Jake                    2) Clark, Brandon                 
     3) Meeks, Derek                    4) Coddington, Joseph             
  7  Nebraska-Kearney  'B'                                        
     1) Louviere, Masen                 2) Bertrand, Jarrett              
     3) Matousek, Trevor                4) Jeffries, Declan               
  8  Cowley College  'A'                                          
     1) Howard, Donte                   2) Atchley, Shaw                  
     3) Marshall, Deven                 4) McBride, Noah                  
  9  Nebraska  'B'                                                
     1) LeComte, Karson                 2) Bates, Ryan                    
     3) Bambals, Daniels                4) Timmons, Bailey                
 10  Cloud County CC  'B'                                         
     1) Reynders, Thom                  2) Brown, Tanner                  
     3) Chinya, Gabriel                 4) Gebreselase, Abele             
 11  Nebraska  'C'                                                
     1) Eastman, Ryan                   2) Fenner, Sadio                  
     3) Tollinger, Alex                 4) Kennedy, Ryan                  
 12